تور ابیانه

 

 

 حرکت :  هر پنجشنبه ، جمعه
 
 طبقه‌بندی:  1 روزه -  نحوه اجرای سفر:  گروهی -  نیاز به مرخصی:  ندارد
 
 

 پکیج 1: صبحانه ، عصرانه و پذیرائی  ، وسیله نقلیه توریستی ، راهنمای مجرب

 پکیج 2: صبحانه ، ناهار (منو انتخابی ) ، وسیله نقلیه توریستی ، راهنمای مجرب

 

***  کلیه ورودیها به عهده مسافر است***
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 86070680   تماس حاصل نمائید .
 
 

 

ابیانه کجاست؟

شاید بتوان گفت ابیانه یکی از پنج روستای مشهور ایران است. روستایی که در کتاب لونلی پلنت نیز به عنوان یکی از جاذبه‌های زیبای ایران معرفی شده است.

در ۴۰ كیلومتری شمال غربی شهرستان نطنز، در دامنه كوه كركس، روستایی واقع شده است به نام ابیانه. ابیانه نقطه ‏ای خوش منظره و خوش آب و هوا و دارای موقعیت طبیعی مساعدی است. شمار خانه ‏های ابیانه در سرشماری سال ۱۳۶۱ برابر با ۵۰۰ واحد برآورد شده است. این خانه‏ ها تماما بر روی دامنه ای در شمال رودخانه برزرود بنا شده است.

قدیمی ‏ترین اثر تاریخی ابیانه؛ آتشكده‏ای است كه مانند دیگر بناهای ده در سراشیبی قرار گرفته است. آتشكده ابیانه را نمونه ‏ای از معابد زردشتی دانسته‏اند كه در جوامع كوهستانی ساخته می‏شد. مهم‏ترین بنا و اثر تاریخی این روستا یك باب مسجد جامع و قدیمی ترین اثر تاریخی این مسجد نیز منبر چوبی منبت‏كاری آن است كه در سال ۴۶۶ ه.ق. ساخته شده است.

روستای ابیانه دارای دو زیارتگاه است؛ یكی مرقد شاهزاده عیسی و شاهزاده یحیی در جنوب روستا كه به گفته اهالی، فرزندان امام موسی كاظم بوده‏اند و زیارتگاه دیگر ابیانه قدمگاه نامیده می‏شود.

شاید یکی از مهمترین دلایل شهرت ابیانه، نزدیکی به شهرهایی همچون کاشان، قمصر، اصفهان و به طور کل در دسترس بودن آن است. از همه مهمتر اینکه تقریبا هیچکدام از دیدنی‌های شناخته شده آن همچون مسجد و منبر معروف، در معرض نمایش قرار ندارد و احتمالا تنها برای افراد خاص قابل رویت است.