تور دشت لاله های واژگون

 

 

حرکت :  هر پنجشنبه ، جمعه
 
بازدیدها :
دشت لاله / سرچشمه خوانسار / ارگ گوگند
 

بهترین زمان سفر برای بازدید از سرزمین لاله های واژگون :

آخرین روزهای فروردین ماه تا اوایل خردادماه

 

 آیا این سفر برای من مناسب است؟
 طبقه‌بندی:  1 روزه  نحوه اجرای سفر: گروهی   نیاز به مرخصی:  ندارد
 
توضیحات:
پکیج 1: صبحانه ، عصرانه و پذیرائی  ، وسیله نقلیه توریستی ، راهنمای مجرب
پکیج 2: صبحانه ، ناهار ( منو انتخابی ) ، وسیله نقلیه توریستی ، راهنمای مجرب
 
***  کلیه ورودیها به عهده مسافر است***
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 86070680   تماس حاصل نمائید .

 


 

افسانه لاله های واژگون

 

دامنه‌های گلستان کوه خوانسار صاحب یکی از دشت‌های زیبا و منحصر بفرد پوشیده از لاله‌های واژگون است. این منطقه طبیعی حدود ده کیلومتر مربع
 وسعت دارد و در فصل بهار مملو از گلهای طبیعی به ویژه لاله سرخگون است که به رنگ سرخ مایل به بنفش بوده و از روز چهلم تا شصتم بعد از عید
 شکفته می‌شوند و در موقع وزش باد سیر و روشن می‌شوند.
 

طبیعت بکر و وجود چشمه‌های پرآب، این دشت زیبا را به نقطه ای بی نظیر در استان اصفهان بدل کرده است.لاله واژگون اسامی دیگری مانند گل اشک

 و اشک مریم هم دارد . دلیل این نامگذاری این است که مقداری شبنم در بین این گل‌ها جمع میشود و سپس از گل به پایین می‌چکد .

عمر این گیاه بسیارکوتاه است. می‌گویند این گل در آن زمان که گلوی سیاوش با تیغ تیز گرسیوز آشنا میشد شاهد ماجرا بود.

 


 

ارگ گوگد

 

ارگ گوگد، یکی از بناهای قدیمی و دیدنی شهرستان گلپایگان در استان اصفهان می‌باشد. این ارگ در پنج کیلومتری جاده گلپایگان به تهران و در شهری به نام گوگد (از شهرهای حومه گلپایگان) واقع شده است. از این ارگ که در زمانهای صلح به عنوان کاروانسرا و در زمان جنگ یا حمله اشرار به عنوان دژ نظامی استفاده می‌گردیده است در خیابان آیت الله گلپایگانی، کوچه قلعه واقع شده است و در حال حاضر از این بنا به عنوان هتل سه ستاره سنتي استفاده می‌گردد.

ارگ گوگد درمسیر جاده معروف ابریشم قرارداشته است و در ساختمان آن وجود طبقات پائین و بالا بیانگر نظام طبقاتی در اجتماع آن روز می‌باشد به این صورت که استر و استربانان در طبقه پائین ودر مجاورت هم و بازرگانان وافراد شاخص در طبقات بالا ساکن می‌شدند همچنین سوراخهائی روی دیوارها ی مرتفع قرار دارد که از آن به عنوان سیستم امنیتی هشدار دهنده استفاده می‌گردیده، به این صورت که کبوترها را در این سوراخها اسکان می‌داده‌اند که شب هنگام با بیقراری و سروصدای این کبوتران متوجه ورود مهاجمین توسط قلاب یا نردبان می‌شدند.

ارگ گوگد به شماره ۲۵۷۴ در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

 


 

غار نخجیر

 

غار چال نخجیر به عنوان یكی از زیباترین و شگفت انگیزترین اثار طبیعی در منطقه دلیجان استان مركزی می‌تواند به جاذبه‌ای منحصربفرد در صنعت گر شگری ایران و عاملی برای توسعه و رونق گردشگری در این منطقه مبدل شود. غار چال نخجیر در نزدیكی شمال شرقی شهرستان دلیجان از توابع استان مركزی و در منطقه‌ای به نام چالنخجیر نزدیك روستای نراق در دل كوه تخت واقع شده است.

بازتاب نور از منشورهای بلور و کلسيت در کنار آويزهای متنوع و همچنين پوشش اسفنجی بلورين ديواره‌ها و کف غار، آن را در رديف يکي از زيباترين غارهای جهان با جاذبه بسيار در جذب جهانگردان و ايرانگردان قرار داده است. دالان‌ها، دهليزها، کريدورها، درياچه‌ها و حوضچه‌های متعدد، با لايه‌های فروکشيده و ستون‌ها، زيبايی خاصي به اين غار که در شمار غارهای مرطوب افقی است، بخشيده‌اند.

گفته می‌شود که در انتهای اين غار استخری از آب وجود دارد و تالارهای بزرگی نيز در کنار اين استخر مشاهده شده است. مجموعه اين مناظر بديع، جاذبه طبيعی کم نظيری را آفريده که سرآمد همة غارهای استان مرکزی است و از اهميت جهانگردی بالايی برخوردار است.