تور کویر مصر

 

 

 حرکت :  هر چهارشنبه
 
  بازدیدها :
 
 کویر مصر : نخلستان گرمه ، چشمه آب درمانی گرمه (دکتر فیش) ، ارگ 2200ساله بیاضه
 بازدید از روستای مصر ، شتر سواری ، سافاری ، ATV (موتور چهارچرخ)
 بهترین زمان سفر برای بازدید از  مراسم گلاب گیری و کاشان چه زمانی است؟
 از اوایل اردیبهشت تا اواسط خرداد
  آیا این سفر برای من مناسب است؟
 طبقه‌بندی:  1 روزه  نحوه اجرای سفر: گروهی   نیاز به مرخصی:  ندارد
 توضیحات:
 پکیج 1: صبحانه ، عصرانه و پذیرائی  ، وسیله نقلیه توریستی ، راهنمای مجرب
 پکیج 2: صبحانه ، ناهار (منو انتخابی ) ، وسیله نقلیه توریستی ، راهنمای مجرب
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 86070680   تماس حاصل نمائید .
 

 


 

کاشان و گلاب گیری

 

 گلاب گیری را که اکثرا شما حداقل یکبار شنیده اید،آن هم گلاب گیری کاشان ، گلابی که در خانه خدا استفاده می شودو هر ساله از نیمه های اردیبهشت تا نیمه های خرداد در بخش های مختلف کاشان در شهرهای قمصر و نیاسر انجام می شود .
این مراسم به دلیل جذابیت خاص آن و تماشایی بودنش سالانه بیش از یک میلیون نفر را از سراسر ایران به کاشان جذب میکند تااین گردشگران شاهد گلاب گیری سنتی باشند . در شهر کاشان هزار و پانصد واحد گلاب گیری وجود دارد که می توانند سالانه پانزده هزار تن گلاب سنگین تولید کنند.
زیباترین گل‎ها و خوشبوترین گلاب‎های کشور چهار فصل ما از دل کویری  خشک بیرون می‎آید. کاشان شهری در 240 کیلومتری تهران، در استان اصفهان، میان کوه‎های کرکس و در کویر مرکزی ایران قرار گرفته و آب و هوایی گرم و بیابانی و خشک دارد.
 باغ فین از معروف‌ترین فضاهای سبز کاشان است و از مهمترین نمونه‌های باغ‌های ایرانی است که هنوز زنده و پابرجاست، وجود عناصر آب و درخت که عناصری پویا هستند در کنار ابنیه که عناصر ثابت معماری هستند، هویتی زنده به این اثر فرهنگی و تاریخی بخشیده‌است. این مجموعه که در کنار میدان نقش‌جهان و کاخ چهلستون، بیشترین بازدید کننده و گردشگر استان اصفهان را به سوی خود جلب می‌نماید ، در سال ۱۹۳۵ میلادی در فهرست آثـار ملـی ایـران به ثبت رسید ، همچنین کار ثبت جهانـی این اثر درزمستان۱۳۸۹، درفهرست میراث جهانی یونسکو به انجام رسید.
 کاشـان حداقل نوزده  عمارت تاریخـی دارد که به خوبی محفوظ مانده‌اند. این عمارت‌ها عناصر عمومی خانه‌های سنتی کاشـان را دارا می‌باشند، اما نسبت به آنها دارای فضاهای بزرگتر، معماری ماهرانه تر و عناصر مجلل تری هستند. از معروف‌ترین این عمارت‌ها می‌توان به خانه بروجردی‌ها و خانه طباطبائی اشاره کرد.
دو شهر قمصر و نیاسر از اواسط اردیبهشت بمدت دو تا سه هفته میزبان مهمانانی هستند که برای حضور در مراسم گلابگیری به این شهرها سفر می‎کنند. این دو شهر پر از باغ‎های گل‎ محمدی و جویبارهای زلالی هستند که لطف شهر را برای کسانی که پس از طی کویر به شهر رسیده‎اند دوچندان می‎کند.
 در دنیا قمصر را بعنوان مهد مرغوب‎ترین گلاب می‎شناسند.  کاشت گل‎محمدی در ایران قدمتی حدود 7 هزار ساله دارد و مراسم گلابگیری آیینی 1000 ساله است که در طول زمان تغییراتی بسیار جزیی داشته است. گلاب قمصر که از نظر مرغوبیت بهترین گلاب جهان بشمار می‎رود، از نظر مذهبی نیز دارای ارج و قرب است. علاوه بر آنکه برای معطر کردن فضاهای مذهبی بکار می‎رود، هر ساله در تاریخ 9 ذی‎الحجه خانه خدا توسط این گلاب ناب شسته می‎شود.