تور ماسوله

 

حرکت :   جمعه
 
بازدیدها :

سد منجیل و توربین های بادی / روستای پلکانی ماسوله / خرید در رودبار

 

بهترین زمان سفر به ماسوله :

 در تمام فصول سال می‌توانید از این روستای شگفت انگیز بازدید کنید. اما گردشگران فصل تابستان و بهار را برای سفر به ماسوله ترجیح می‌دهند.  میتوانید برای دیدن زیبایی های ماسوله با ما همراه شوید.

 

یا این سفر برای من مناسب است؟
 طبقه‌بندی:  1 روزه  نحوه اجرای سفر: گروهی   نیاز به مرخصی:  ندارد

 

توضیحات:
پکیج 1:  صبحانه ، ناهار ( منو انتخابی ) ، عصرانه و پذیرائی ، وسیله نقلیه توریستی ، راهنمای مجرب
 
 
***  کلیه ورودیها به عهده مسافر است***
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 86070680   تماس حاصل نمائید .
 

 

ماسوله

ماسوله توریستی‌ترین و معروف‌ترین روستای ایران است. تاریخ ماسوله : حدود سده هشتم هجری (قرن ۱۴ میلادی) مردمانی از نقاط مختلف سرزمین گسترده ایران به همراه مردمان کهنه ماسوله که در ۶ کیلومتری شمال غرب این شهر واقع است، به نقطه ای که هم اکنون به عنوان شهر ماسوله شناخته شده است کوچ کردند. طی کاوش های انجام شده از محوطه باستانی کهنه ماسوله سفالینه هایی متعلق به قرون پنجم تا هشتم هجری قمری بدست آمده است که دقیق ترین مستندات قابل توجه تاریخی می باشند. در ۱۰ کیلومتری بالاتر از ماسوله جدید، ماسوله قدیم با آثار و بازمانده های انسانی از قبیل سنگ کوره و... در منطقه ای گسترده پراکنده شده است که جز آثار باستانی بشمار می آیند.

 

ماسوله دارای مساحتی معادل یکصد هکتار منطقه تحت حفاظت میراث فرهنگی و منابع طبیعی، یکی از خوش آب و هواترین نقاط ایران است که هر ساله پذیرای ده‌ها هزار گردشگر می‌باشد. شهر تاریخی و توریستی ماسوله به دلیل برخورداری از معماری منحصر به ‌فرد در جهان شناخته شده است.

محوطه جلوی خانه ها و پشت بام ها هر دو به عنوان پیاده رو استفاده می شوند. بافت معماری ماسوله در دوران زندیه شکل گرفته است و خیابان های کوچک و پله های بسیار به هیچ وسیله نقلیه موتوری اجازه ورود نمی دهد. معماری ماسوله در یک جمله توصیف می شود: حیاط ساختمان بالایی پشت بام ساختمان پایینی است. تعداد طبقات ساختمان ها معمولا تا دو طبقه می رسد.

 

ماسوله با کوهستان‌های مرتفع، جنگل و ییلاقات سرسبز از توریستی‌ترین مناطق شمالی ایران با جلوه‌های طبیعی فراوان به ویژه در اواخر بهار و فصل تابستان است و قله شاه معلم در ماسوله با ارتفاع ۳۰۵۰ متر بلندترین نقطه استان گیلان و هدفی جذاب برای گروههای کوهنوردی می‌باشد. دو هتل در داخل فضای معماری سنتی ماسوله و چندین هتل در جاده زیبای منتهی به آن پذیرای گردشگران ایرانی و خارجی هستند همچنین تعداد زیادی مهمانخانه و خانه اجاره ای هم در این زمینه وجود دارند.